Jednotlivci

Realizované projekty

Škola za školou

skola-za-skolou.jpg Škola za školou (www.zaskolou.cz) vznikla v roce 2002. Je to e-learningová služba, která slouží k procvičování probírané látky všech 14ti základních předmětů, vyučovaných na základních a středních školách (od 5. třídy po maturitu). V současné době obsahuje více než 60.000 interaktivních cvičení (jedná se o moduly výukové, procvičovací a samozřejmě i přezkušovaní) a je tak nejkomplexnější internetovou vzdělávací službou v ČR. O oblíbenosti této služby hovoří 20 mil. správných odpovědí v průběhu jednoho školního roku. Škola za školou obsahuje učitelský a žákovský modul, které mají odlišné funkce spojené se svým účelem.

V současné době je Škola za školou dodávána do řádově stovky škol po celé republice (většina z nich ji využívá dlouhodobě), včetně 5 nemocničních škol, kde je aplikována jako základní výukový mechanismus pro dlouhodobě nemocné děti. V běžných školách je využívána především jako pomůcka při výuce nebo pro zadávání domácích úkolů, přezkoušení apod. Škola za školou je vhodná pro učení dětí doma, i když jejich škola přímo Školu za školou nepoužívá, protože cvičení, která jsou zde k dispozici byla vytvořená k obsahům učebnic, běžně používaných na školách.

http://www.skolazaskolou.cz

Pohádková škola

rozpravkova-skola.jpg Na stejném principu, jako Škola za školou, je založen i vzdělávací projekt Pohádková škola. Ten je také orientován na procvičování formou interaktivních cvičení, je však uzpůsoben, stylem i obsahem, pro žáky prvního stupně ZŠ. Tento projekt zatím osvědčeně funguje na slovenských základních školách, v současné době je překládán a od nového školního roku bude k dispozici i českým žákům prvního stupně ZŠ, a to v oblasti Matematiky, Anglického a Německého jazyka. Pohádková škola je od základů přizpůsobena požadavkům žáků prvního stupně - zábavné prostředí je rozděleno do čtyř tematických oblastí (domácí zvířátka, pohádkové postavy, vesmír a džungle), obsah a zadání cvičení plně koresponduje s probíranou látkou na prvním stupni a je žákům srozumitelné. Stránky Pohádkové školy pro české žáky prvního stupně se začínají rýsovat na doméně http://www.rozpravkovaskola.sk, ukázková cvičení si můžete prohlédnout na http://www.prozakladky.cz/dzungle/.

http://www.rozpravkovaskola.sk

EU do kapsy

eu-do-kapdy.jpg Evropská unie nabízí mnoho příležitostí - studijních, pracovních i finančních. e-learningový kurz EU DO KAPSY Vás naučí o Evropě přemýšlet právě tímto způsobem a pomůže Vám zorientovat se v konkrétních životních situacích a praktických záležitostech týkajících se života v EU. Kurz je určen zejména studentům středních škol.

Studujete na střední škole a chcete využít příležitostí, které se Vám nabízejí v rámci EU? Chcete se naučit, jak správně řešit konkrétní životní situace, do kterých se můžete v EU dostat? Na stránkách www.eudokapsy.cz máte k dispozici e-learningový kurz, který Vám pomůže se snáze zorientovat. Tento kurz je dostupný zdarma a navíc on-line, takže kdykoliv se dostanete na „net“, můžete vstřebávat informace a učit se o životě v EU.

Prostřednictvím kurzu si nanečisto vyzkoušíte rozhodování v praktických životních situacích. Virtuální průvodce Vás jako osobní kouč provede všemi úskalími a naučí Vás, na co si dávat pozor, kde hledat informace, jak využít vlastního potenciálu při řešení problémů a mnoho dalšího. Zábavnou, přehlednou a interaktivní formou si osvojíte užitečné informace o EU a posílíte své kompetence v praktickém životě.

Zaměření kurzu:
  • STUDIUM (studium na středních školách v zemích EU)
  • PRÁCE (krátkodobé a dlouhodobé brigády v zahraničí)
  • ZÁBAVA (výměnné pobyty mládeže, mezinárodní semináře, dobrovolnictví)

http://eudokapsy.cfme.net/